W ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjant z Zespołu Prewencji Kryminalnej wałbrzyskiej komendy odwiedził uczestników półkolonii zorganizowanej przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze". To już kolejne takie spotkanie, podczas którego mundurowi przestrzegają dzieci i młodzież, żeby wystrzegali się wszelkich ryzykownych zachowań, aby trwające wakacje upłynęły im radośnie i bezpiecznie.

4 sierpnia, mł. asp. Paweł Łabuda z wałbrzyskiej komendy odwiedził uczestników półkolonii w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" przy ul Al. Podwale 1 w Wałbrzychu w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas wizyty mundurowy przypomniał zasady bezpiecznych kąpieli na akwenach otwartych i przestrzegał przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. W trakcie spotkania omówił prawidłowe zachowania podczas letniego wypoczynku, przypomniał także, gdzie zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach. Policjant zwrócili uwagę na zagrożenia związane z kontaktem z osobą „obcą”, czy sięganiem po różnego rodzaju używki.

Funkcjonariusz opowiedział również o pracy w Policji, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta nie jest tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy.

Na zakończenie spotkania mundurowy przekazał uczestnikom półkolonii ulotki informacyjne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek