W piątkowy poranek policjanci z Boguszowa-Gorc oraz Głuszycy przeprowadzili na terenie powiatu wałbrzyskiego akcję pn. „Trzeźwość”. W trakcie działań mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów znajdując się pod wpływem alkoholu. Mężczyźni utracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi im długotrwały zakaz kierowania pojazdami.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach porannych na ul. Reymonta w Boguszowie-Gorcach oraz Głównej w Zagórzu Śląskim. W grupie wszystkich przebadanych osób znalazło się trzech mężczyzn w wieku od 50 do 57 lat, którzy między godziną 6, a 8 jechali kierowanymi przez siebie samochodami w stanie po użyciu alkoholu, mając od 0,20 do 0,36 promila tej substancji w organizmie. Kierującym policjanci w trakcie kontroli drogowych odebrali prawa jazdy.

Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku wykroczenia należy liczyć się z długotrwałym zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką karą pieniężną.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży