Narkotyki w postaci marihuany, z których można było wykonać sporo ponad 400 porcji handlowych tych środków odurzających, ujawnili i zabezpieczyli w środę w jednym z wałbrzyskich mieszkań policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 31-letniego mieszkańca naszego miasta. W toku wykonanych czynności policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu udowodnili podejrzanemu także handel narkotykami.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że wałbrzyszanin w jednym z budynków na Podgórzu przechowuje narkotyki. Po godzinie 17:00 funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania mężczyzny, a chwilę później podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli spory woreczek, w którym znajdował się susz roślinny. Po przebadaniu u technika kryminalistyki potwierdziło się, że są to środki odurzające w postaci marihuany. Było to łącznie 440 porcji handlowych tych narkotyków.

Mężczyzna noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. W trakcie dalszych czynności z zatrzymanym prowadzący postępowanie policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu udowodnili 31-latkowi także handel marihuaną. Wałbrzyszanin przyznał się do zarobkowego udzielania narkotyków innym osobom.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości marihuany oraz handel nią wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wałbrzyszaninowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował wobec 31-latka dozór policyjny.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży