Podróż na koniec świata - co warto zobaczyć?

Podróże to świetny patent na poznawanie odmiennych kultur. Aby jednak podróż okazała się trafiona, a jej przebieg został zapamiętany na długie lata, warto zdecydować się na zwiedzenie państw, które są położone na drugim końcu świata. W tej roli dobrze sprawdzi się chociażby Australia.

Australia

Australia to jedno z najciekawszych państw pod kątem turystycznym. Kraj ten jest położony ponad 15 tysięcy kilometrów od Polski, aczkolwiek spora odległość nie zniechęca turystów do zwiedzania tego miejsca. Australia słynie przede wszystkim z pięknych krajobrazów, na które wpływają zarówno malownicze góry, jak i piękne morza. Jedną z głównych domen Australii jest kapitalnie rozwinięta fauna. W państwie tym można bowiem spotkać nie tylko kangury, ale również misie koala czy krokodyle. Jego mocną stroną jest także dobrze rozwinięta infrastruktura i spora liczba ciekawych zabytków bądź obiektów kultury. Jednym ze znaków firmowych Australii jest Uluru, czyli święta skała Aborygenów. Turyści odwiedzają ten kraj również ze względu na Royal National Park. Jest to bowiem jeden z najsłynniejszych parków narodowych na świecie, który oferuje szerokie spektrum atrakcji.

Sydney

Pomimo że stolicą Australii jest Canberra, to większość osób sądzi, że najciekawszym turystycznie miastem jest Sydney. Najciekawszy obiekt w Sydney to niewątpliwie legendarna opera, która jest doceniana przez miłośników ekspresjonizmu. Obligatoryjnym elementem do odwiedzenia podczas pobytu w tym mieście jest także Queen Victoria Building. Miejsce to jest idealne dla osób uwielbiających robienie zakupów, ponieważ w Budynku Królowej Wiktorii znajduje się wiele butików oraz renomowanych sklepów, w których można nabyć typowe australijskie pamiątki. Godnym uwagi obiektem jest także Sydney Tower Eye, czyli zapierająca dech w piersi wieża widokowa, której wysokość wynosi ponad 300 metrów.

Tasmania

Osoby lecące do Australii z chęcią zobaczenia pięknych wysp niewątpliwie powinny zdecydować się na odwiedzenie Tasmanii. Wielu ludziom Tasmania kojarzy się przede wszystkim z występowaniem popularnego diabła tasmańskiego, czyli uroczego ssaka, aczkolwiek lista jej zalet jest znacznie dłuższa. Turyści przebywający w Tasmanii mają możliwość wędrowania po szlakach górskich, zobaczenia rzadko spotykanych gatunków roślin oraz skał, a także pięknych rzek. Zwiedzenie Tasmanii jest więc doskonałą opcją dla osób, które nade wszystko cenią sobie wczasy w miejscach zachwycających licznymi walorami krajobrazowymi.

Nowa Zelandia

Jeżeli w orbicie Twoich zainteresowań znajduje się podróż na koniec świata, to oprócz Australii warto zobaczyć także Nową Zelandię. Kraj ten jest atrakcyjny dla turystów przede wszystkim ze względu na wybuchające gejzery i piękne jaskinie, aczkolwiek znakiem firmowym Nowej Zelandii są też zapierające dech w piersi rzeki. Wśród nich szczególnie popularna jest Kerosene Creek, której wody są na tyle ciepłe, że do złudzenia przypominają standardowe jacuzzi. Miłośnicy wodnych atrakcji podczas pobytu w Nowej Zelandii powinni również spędzić czas w pobliżu Huka Falls, czyli jednego z najpiękniejszych wodospadów na naszej planecie. Zwolennicy bardziej ekstremalnych wyzwań mogą natomiast skorzystać z możliwości obejrzenia lodowców. W tym celu warto zaplanować wizytę na Franz Josef Glacier.