Niestety, to kolejny taki przykład. O 58 km/h za szybko. 49-latek stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące
Przyłapani na gorącym uczynku – kierowcy przekraczający prędkość w obszarze zabudowanym tracą uprawnienia. Bezpieczeństwo na drogach stało się ostatnio tematem numer jeden, a przestrzeganie przepisów to podstawa, by uniknąć tragedii oraz poważnych konsekwencji prawnych.
  • 39-letni kierowca z Wałbrzycha przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h na ul. Uczniowskiej, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
  • Za swój czyn został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz otrzymał 13 punktów karnych.
  • Stracił także prawo jazdy na trzy miesiące, stając się przykładem dla innych użytkowników dróg o konieczności przestrzegania przepisów.
  • Wykorzystanie wideorejestratorów przez policję efektywnie przyczynia się do eliminowania tzw. piratów drogowych z naszych ulic.
  • Przypomnienie taryfikatora mandatów za przekroczenie prędkości – od 50 zł za minimalne wykroczenia, aż do 5000 zł w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 70 km/h.

W minioną środę, tuż przed 18:15, na terenie Szczawienka, funkcjonariusze z grupy „Speed” prowadzący nieoznakowany patrol, zaobserwowali i zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Przypadek ten stanowi kolejny dowód na to, że nadmierna prędkość nadal pozostaje poważnym problemem na polskich drogach, szczególnie w obszarach zabudowanych, gdzie ryzyko wypadków jest największe.

Wskazuje to na bezwzględną konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości, by nie narażać się na ryzyko utraty prawa jazdy oraz surowe sankcje finansowe. Policja podkreśla, że zasady te mają na celu nie tylko karanie, ale przede wszystkim zapobieganie potencjalnym tragediom na drogach.

Należy również pamiętać, że w przypadku zatrzymania przez policję za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, kierowca musi liczyć się z natychmiastowym zatrzymaniem prawa jazdy. Ważne jest, by każdy kierowca zdawał sobie sprawę z konsekwencji swoich działań oraz wpływu, jaki jego zachowanie na drodze ma na bezpieczeństwo innych.

Drogie mieszkańczyni i mieszkańcy, pamiętajmy, że drogowe ograniczenia prędkości nie są sugerowane – są obowiązkowe. Przekraczanie ich, nawet "tylko o kilka kilometrów", może mieć poważne konsekwencje, nie tylko prawne, ale przede wszystkim dla naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych bliskich.


Na podst. KMP w Wałbrzychu