Policja odzyskała skradzione mienie po nocnym włamaniu w Niedźwiedzicy
W nocy z 24 na 25 czerwca 2024 roku doszło do włamania w Niedźwiedzicy. Z posesji zniknęły wartościowe przedmioty, w tym motocykle i quad. Dzięki szybkim działaniom policji część skradzionego mienia już odnaleziono, a młody podejrzany został zatrzymany. Śledztwo wciąż trwa.

Włamanie w nocy: natychmiastowa reakcja policji

Właściciel posesji w Niedźwiedzicy odkrył kradzież we wtorkowy poranek i niezwłocznie powiadomił policję. Na miejsce przybyli funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy, którzy przystąpili do działań mających na celu zabezpieczenie śladów przestępstwa. Wśród zaginionych przedmiotów znajdowały się cenne dla właściciela dwa motocykle, quad, hulajnoga elektryczna oraz piły łańcuchowe, których wartość oszacowano na ponad 15 tysięcy złotych.

Odnalezienie skradzionych motocykli

Jeszcze tego samego dnia, w trakcie prowadzonych czynności, wałbrzyska policja odkryła miejsce, gdzie ukryto część skradzionego mienia. Odnaleziono dwa motocykle typu „cross”. W związku z tym zatrzymano 21-letniego mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Funkcjonariusze kontynuowali śledztwo, starając się odzyskać pozostałe skradzione przedmioty.

Odzyskanie quada i dalsze działania policji

W wyniku przesłuchania zatrzymanego mężczyzny, policjanci w dniu dzisiejszym odzyskali kolejny skradziony przedmiot, którym był quad. Skradzione mienie zostało zabezpieczone i wkrótce zostanie zwrócone właścicielowi. Śledztwo w sprawie włamania trwa nadal, a policja prowadzi intensywne działania, aby odzyskać resztę skradzionych przedmiotów.

Apel policji do mieszkańców

Policja zwraca się do wszystkich osób posiadających informacje mogące przyczynić się do ujawnienia sprawców włamania lub miejsca przetrzymywania skradzionych przedmiotów, o kontakt z najbliższą jednostką Policji. Sprawca kradzieży musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, gdyż kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo karę pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

Wszyscy mieszkańcy powinni zachować czujność i zabezpieczać swoje mienie, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Wakacje to czas, kiedy dochodzi do większej liczby włamań, dlatego warto być bardziej ostrożnym i dbać o bezpieczeństwo swojego majątku.


Źródło: Policja Wałbrzych