Policja wyjaśnia: Sprawca kolizji nie zachował bezpiecznej odległości

Wczorajsze zdarzenie drogowe w naszym mieście, skutkujące kolizją trzech pojazdów, ponownie przypomina o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, a jeden z uczestników był dodatkowo bez uprawnień do prowadzenia pojazdów.
- Okoliczności zdarzenia na ulicy Sikorskiego
- Stan uczestników i dalsze postępowanie
- Apel o ostrożność i przestrzeganie przepisów
Okoliczności zdarzenia na ulicy Sikorskiego
Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na ul. Sikorskiego, gdzie 39-letni kierowca samochodu osobowego, nie zachowując bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, uderzył w jego tył. Siła uderzenia była na tyle duża, że drugi z pojazdów, prowadzony przez innego 39-latka, najechał na tył kolejnego auta. Kierowca ostatniego pojazdu, 19-latek, w momencie kolizji zamierzał skręcić w lewo, co doprowadziło do całego incydentu.
Stan uczestników i dalsze postępowanie
W wyniku wypadku jeden z kierowców trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Co ciekawe, okazało się, że mimo tego, iż był poszkodowany, posiadał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów, co jest poważnym wykroczeniem. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zatrzymali dowody rejestracyjne wszystkich pojazdów, które ucierpiały w kolizji. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające, które ma na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia.
Apel o ostrożność i przestrzeganie przepisów
W obliczu tego nieprzyjemnego zdarzenia, policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza w zbliżającym się weekendzie. Przypominają o konieczności dostosowywania prędkości do warunków panujących na drodze oraz o utrzymywaniu odpowiedniej odległości od innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest również wyprzedzanie w miejscach niebezpiecznych, takich jak przejścia dla pieszych, co, jak pokazują statystyki, jest częstą przyczyną wypadków z udziałem pieszych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może skutkować tragedią.
Wg inf z: Policja Wałbrzych
Ostatnie Artykuły

Na Noworudzkiej jedno auto wpadło do rowu po zbyt szybkiej jeździe

Aqua-Zdrój wydłuża wejście i porządkuje cennik po przerwie technologicznej

Pijani na ulicach Wałbrzycha - jedno auto, drugi rower i szybka reakcja policji

W Mieroszowie policjanci rozłożyli oszustwa na czynniki pierwsze przed seniorami

Na Piaskowej Górze reklamówka pod drzwiami kosztowała 37 tysięcy

Elegancja oparta na prostych zasadach – jak nie komplikować stylu?

Rowerzyści wracają na drogi - Policja z Wałbrzycha ostrzega przed chwilą nieuwagi

W Wałbrzychu ruszyła szkoła dla rodziców, która uczy rozmowy zamiast krzyku

Wałbrzyscy dzielnicowi walczą o tytuł - głos można oddać raz dziennie

Na wakacyjną pracę za granicą czeka pułapka - policjant ostrzegł w Wałbrzychu

Motocykliści wracają na drogi - policja bije na alarm przed weekendem

Teatr ma dziś swoje święto - i znów przypomina, po co wychodzimy z domu

Zbiornik LPG na własność czy dzierżawa – co bardziej się opłaca w perspektywie 10 lat?

