Policjant z Głuszycy uczy dzieci jak bezpiecznie spędzać wakacje

Wakacje to czas beztroskiej zabawy, ale także moment, gdy dzieci muszą pamiętać o bezpieczeństwie. W Głuszycy policjant z Wałbrzycha odwiedził młodych uczestników półkolonii, by w przystępny sposób przekazać im ważne wskazówki na temat ochrony podczas letniego wypoczynku.
- Spotkanie z policjantem w Centrum Kultury w Głuszycy pełne praktycznych rad
- Bezpieczeństwo cyfrowe i domowe wyzwania dla młodych mieszkańców Głuszycy
Spotkanie z policjantem w Centrum Kultury w Głuszycy pełne praktycznych rad
Wczoraj w Centrum Kultury w Głuszycy odbyło się wyjątkowe spotkanie, które zgromadziło dzieci biorące udział w półkolonii letniej. St. sierż. Marcin Nogawka z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przybliżył najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Rozmowa dotyczyła m.in. poruszania się po drogach, gdzie szczególnie ważne jest zwracanie uwagi na sygnalizację świetlną i korzystanie z przejść dla pieszych.
Policjant podkreślił również konieczność ostrożności nad wodą, przypominając o unikaniu kąpieli w miejscach niestrzeżonych oraz o tym, by zawsze informować dorosłych o swoich planach. Temat bezpieczeństwa rozszerzył o kwestie związane z kontaktem z nieznajomymi – przestrzegając dzieci przed rozmowami i podchodzeniem do osób, których nie znają.
Bezpieczeństwo cyfrowe i domowe wyzwania dla młodych mieszkańców Głuszycy
Ważnym elementem spotkania była edukacja dotycząca odpowiedzialnego korzystania z internetu i mediów społecznościowych. St. sierż. Nogawka zwrócił uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego udostępniania informacji oraz konieczność zachowania prywatności online. Dzieci dowiedziały się, jak rozpoznawać potencjalne niebezpieczeństwa i kiedy szukać pomocy u rodziców lub nauczycieli.
Nie zabrakło także przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w domu oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu – od właściwego korzystania z narzędzi po unikanie ryzykownych zachowań, które mogą prowadzić do urazów.
Spotkanie zakończyło się serią pytań ze strony dzieci oraz wspólnym zdjęciem, które uwieczniło tę cenną lekcję bezpieczeństwa. Jak podkreślił kom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu:
„Bezpieczeństwo dzieci to nasza wspólna sprawa!”
Na podstawie: KMP w Wałbrzychu
Ostatnie Artykuły

Na drogach Wałbrzycha ruszył poranny połów na pijanych kierowców

Marihuana w słoikach, namiot i krzewy. Weekend skończył się czterema zatrzymaniami

Prędkość w Wałbrzychu znów pod lupą - nikt nie stracił prawa jazdy

Bowie, który nie umiał stać w miejscu - muzyczne odsłuchy wracają do Wałbrzycha

W Aqua–Zdroju wchodzi świąteczna karta z żurkiem, kaczką i chrzanowym kremem

Wałbrzyski aktor wrócił z Torunia z podwójnym wyróżnieniem za “GNÓJ

Zwykła kłótnia przerodziła się w dewastację auta i groźby śmierci

23-latek ukradł towar za 600 zł i zaatakował ochroniarza - grozi mu 10 lat

Na przesłuchanie przyszedł sam - po sprawdzeniu danych wyszedł w kajdankach

Sprawny Uczeń daje realne wsparcie i 31 młodych osób już skorzystało

Na Noworudzkiej jedno auto wpadło do rowu po zbyt szybkiej jeździe

Aqua-Zdrój wydłuża wejście i porządkuje cennik po przerwie technologicznej

Pijani na ulicach Wałbrzycha - jedno auto, drugi rower i szybka reakcja policji

