Wałbrzyscy policjanci sięgnęli po srebro we Wrocławiu - seria trafień

Na murawie we Wrocławiu drużyna Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wywalczyła drugie miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Policjantów 2026. W finale wałbrzyszanie przegrali 1:2 z Komendą Powiatową Policji w Wołowie, mimo kilku wysokich zwycięstw w wcześniejszych fazach.
Turniej zgromadził aż 24 zespoły z Dolnego Śląska oraz gości spoza województwa. Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wyszła z grupy po serii meczów, a w kolejnych rundach pokonała Bodzio 3:0 w ćwierćfinale i wygrała półfinał po rzutach karnych 3:2 z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie. W finale musiała uznać wyższość KPP Wołów - rezultat 1:2 dał wałbrzyszanom drugą lokatę i srebrne medale.
W fazie grupowej wałbrzyszanie zanotowali następujące wyniki - PG KWP Wrocław 4:0, KWP II Wrocław 1:2, KWP Gorzów 3:3, KPP Jawor 10:0, KMP Jelenia Góra 12:0. Dla ekipy najwięcej bramek - 17 - zdobył asp. Błażej Gromniak. Informację przekazał Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Marcin Świeży.
Turniej potwierdził ofensywny potencjał drużyny z Wałbrzycha - wysokie wyniki w grupie i awans po rzutach karnych pokazują siłę ataku i zimną krew w decydujących momentach, ale jedna przegrana w finale przesądziła o kolorze medalu.
na podstawie: Policja Wałbrzych.
Autor: krystian

