Hulajnoga i dwa rowery z promilami - weekend skończył się trzema mandatami w Wałbrzychu

Hulajnoga i dwa rowery z promilami - weekend skończył się trzema mandatami w Wałbrzychu

FOT. Policja Wałbrzych

W miniony weekend policjanci z Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli na hulajnogę elektryczną i dwa rowery po alkoholu. Każdy z nich został wyeliminowany z ruchu, a dalszą drogę musiał kontynuować pieszo. Funkcjonariusze nałożyli na wszystkich po 1000 zł mandatu.

Pierwsza interwencja miała miejsce 20 czerwca po godzinie 2.00 na ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Funkcjonariusze z pierwszego komisariatu zatrzymali do kontroli 39-letniego mieszkańca miasta, który jechał hulajnogą elektryczną po drodze publicznej. Badanie wykazało, że był w stanie po użyciu alkoholu. Urządzenie wskazało 0,42 promila alkoholu we krwi. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 1000 zł, a dalszą trasę musiał pokonać już pieszo.

Do kolejnego zatrzymania doszło 21 czerwca po godzinie 21.00 na ul. Kościuszki w Szczawnie-Zdroju. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 46-letniego mieszkańca Wałbrzycha kierującego rowerem. W tym przypadku także wynik badania był jednoznaczny - mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a alkomat wskazał 0,36 promila. On również dostał 1000 zł mandatu i musiał zejść z roweru.

Trzeci kierujący wpadł 22 czerwca kilka minut przed godziną 2.00 w nocy na ul. Chrobrego w Wałbrzychu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli 36-latka z Wałbrzycha, który poruszał się rowerem. Badanie wykazało 0,46 promila alkoholu we krwi. Tu także skończyło się na mandacie karnym w wysokości 1000 zł i pieszym powrocie.

Policja przypomina, że alkohol wyraźnie obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i pogarsza ocenę sytuacji na drodze. Jak podaje wałbrzyska komenda, dotyczy to nie tylko kierowców samochodów, ale też rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych.

“Nie ma przyzwolenia na kierowanie jakimkolwiek pojazdem po alkoholu.”

Takie weekendowe kontrole pokazują, że nawet krótka przejażdżka po alkoholu może skończyć się szybko i boleśnie - mandatem, zejściem z pojazdu i realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

na podstawie: Policja Wałbrzych.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Wałbrzych). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.