Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie i jechał samochodem osobowym pomimo wydanej decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. 37-letni wałbrzyszanin został w minioną sobotę po południu zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i stanie przed sądem.

Wałbrzyscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania właśnie takiego kierującego przez funkcjonariuszy ruchu drogowego doszło w minioną sobotę po godzinie 16:50 na al. Podwale w Wałbrzychu.
 

Badanie urządzeniem wykazało u 37-latka 1,37 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Wałbrzycha miał wydaną w lutym tego roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za popełnione czyny stanie teraz przed sądem.
 

Przypominamy. Aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania, pamiętajmy że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-05-85