Namioty niestandardowe zaczynają wzbudzać coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców znudzonych typowymi, sztampowymi rozwiązaniami. Warto więc przyjrzeć się temu co powoduje, że namioty na indywidualne zamówienie są znacznie lepszym wyborem od namiotów produkowanych seryjnie.

Namiot niestandardowy do celów produkcyjnych

Konstrukcje tymczasowe mają za zadanie spełniać określone funkcje. Przykładowo namioty imprezowe w sezonie letnim nie wymagają dodatkowego ocieplenia, ani dodatkowych wzmocnień na wypadek opadów śniegu. Są to więc standardowo produkowane obiekty, które sprzedają się często i są w zupełności wystarczające dla klienta, który wypożycza taki obiekt namiotowy na krótki czas. Sprawa wygląda zgoła inaczej jeśli przyjrzymy się temu w jaki sposób namiot może być użytkowany do celów całorocznych. Przykładowo przedsiębiorca może chcieć wykorzystać przestrzeń namiotowądo celów produkcyjnych. W takim przypadku konieczne jest zadbanie o odpowiedni mikroklimat we wnętrzu. Tym bardziej, że w środku nie będą pracowały tylko maszyny, ale również ludzie. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że standardowe wymiary namiotu mogą nie być wystarczające, aby pomieścić lub na początek nawet dotransportować do środka maszyny. Musi być to więc namiot na wymiar uwzględniając takie kwestie jak wymiary wejścia, aby pojazd transportowy mógł również wjechać do środka obiektu. Dodatkowo należy rozpatrzyć również możliwość wykorzystania odmiennych materiałów od tych standardowo używanych, ponieważ we wnętrzu pracują maszyny, które również mogą wpływać na zużycie się elementów konstrukcyjnych namiotu. Te kwestie najlepiej skonsultować z ekspertami związanymi ze sprzedażą namiotów.

Na osobny akapit zasługują możliwości jakie dają namioty pod względem ustanowienia w całym obiekcie tymczasowym odpowiedniej temperatury i wilgotności. Ważne jest to, aby pozbyć się niepotrzebnej wilgoci z wnętrza namiotu, z pomocą przychodzą standardowe wywietrzniki jakie stosuje się w większości namiotów. Mogą one nie być na tyle skuteczne na ile chciałby tego przedsiębiorca, dlatego zalecaną opcją jest montaż systemu klimatyzacji, która dodatkowo pozwoli utrzymać odpowiednio niską temperaturę w trakcie wyjątkowo upalnego lata. Natomiast w trakcie zimy sprawdzą się rozwiązania, które pozwolą podwyższyć temperaturę, czyli różnego typu nagrzewnice. Dostępne do celów namiotowych są nagrzewnice olejowe, węglowe lub elektryczne. Są to rozwiązania w zupełności wystarczające do ogrzania nawet wielkopowierzchniowego namiotu lub nawet całego kompleksu namiotowego złożonego z kilku mniejszych obiektów.

Kwestia personalizacji takiej konstrukcji namiotowej jest kluczową sprawą. Nie trzeba ograniczać się do dostępnych kolorów namiotów na wynajem, ale samemu zdecydować jaka ma być kolorystyka poszczególnych elementów namiotu. Ważne jest w tym wypadku to, że kolor ścian nie musi być taki sam jak kolor dachu. Co ciekawe, można zdecydować się na całkiem przezroczysty dach, co pozwoli zaoszczędzić na energii elektrycznej, czyli oświetlaniu wnętrza w ciągu dnia. Natomiast ściany nie muszą mieć jednostajnego koloru, na specjalne życzenie klienta jest możliwość nadrukowania logo firmy lub dużego napisu o dowolnej treści. Pozwoli to lepiej rozpoznawać obiekty należące do konkretnego przedsiębiorstwa. Trzeba też wspomnieć, że rodzaj wejść i wjazdów pozostaje w gestii klienta. Natomiast kształt dachu nie musi być ograniczony do wyboru standardowego jednospadowego lub dwuspadowego dachu. Równie dobrze można zdecydować się na dach sferyczny w formie kopuł.