Policjanci z Wałbrzycha pomimo panującej epidemii każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania właśnie takiego kierującego przez funkcjonariuszy doszło w miniony weekend na ul. Wrocławskiej. 63-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

4 kwietnia około godziny 19:00 policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu prowadzili działania kontrolne w dzielnicy Szczawienko. To właśnie przy ul. Wrocławskiej zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna, aby uniknąć kontroli, wcześniej zjechał na parking. Badanie urządzeniem wykazało 1,87 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w trakcie czynności odebrali wałbrzyszaninowi prawo jazdy kat. A i B. 63-latek za popełniony czyn odpowie teraz przed sądem.
 

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 47 87-51-485

Powiązane wiadomości