Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Dlaczego warto udać się po pomoc do doradcy kredytowego?

Osoby szukające najkorzystniejszej dla siebie oferty kredytowej, szczególnie jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, ale nieposiadające czasu bądź odpowiedniej wiedzy na temat tego produktu, powinny zwrócić się o pomoc do doradcy kredytowego. Nie tylko wspomoże on przy podjęciu właściwej decyzji, ale i wesprze merytorycznie, przekazując wszelkie potrzebne informacje z dziedziny prawa bankowego. Doradztwo kredytowe to szeroko pojęte usługi, gdzie fachowcy wskażą które kredyty, pożyczki czy lokaty opłaca się wybrać w danym banku. Jakie jeszcze zalety posiada współpraca z doradcą kredytowym? Jeżeli poszukujesz więcej informacji zobacz stronę TomaszWostal.pl - dowiedz się więcej.

Doradca kredytowy - kim tak właściwie jest?

Osobą, która wyróżnia się ogromną wiedzą i wykształceniem. Swoją pracą gwarantuje bezpieczeństwo finansów i majątku klienta. W jakich sposób to osiąga? Poprzez:

 • wnikliwą analizę potrzeb konsumenta,
 • indywidualne dopasowanie produktu.

Co to oznacza w praktyce? Klient może liczyć na:

 • pełne przygotowanie do skorzystania z wybranych produktów bankowych,
 • utrzymanie płynności finansowej,
 • realizację zamierzonego celu kredytowego/lokacyjnego.

Jak znaleźć najlepszego doradcę kredytowego?

Warto zastosować się do poniższych wskazówek:

 1. Dowiedzieć się z którymi bankami/instytucjami współpracuje doradca.
 2. Odnaleźć cenionego profesjonalistę.
 3. Poznać opinie na jego temat, najlepiej od dotychczasowych klientów.
 4. Rozpocząć poszukiwania eksperta finansowego pośród swoich znajomych.
 5. Zweryfikować doświadczenie doradcy.
 6. Zaufać mu - doskonale wie, jak pomóc. Na tym polega jego praca.

Doradztwo kredytowe - kto może z niego skorzystać?

Współpracę z doradcą kredytowym warto podjąć, gdy konsument:

 • chce odnaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytową;
 • ma wiedzę na temat kredytów, ale nie posiada czasu na odnalezienie najlepszej dla siebie propozycji, jak i wtedy kiedy posiadana wiedza o produktach bankowych jest niewielka;
 • potrzebuje wsparcia merytorycznego oraz przy kompletowaniu i uzupełnianiu dokumentów. To bardzo istotne przy kredycie hipotecznym;
 • pragnie otrzymać szczegółowe dane w sprawie aktualnych propozycji i objaśniania trudnych zagadnień znajdujących się w umowie kredytowej.

Jakie korzyścią wynikają ze współpracy z doradcą kredytowym?

 1. Brak dodatkowych kosztów, ponieważ przy pozytywnej dla klienta decyzji kredytowej to bank wypłaca prowizję dla doradcy za jego pracę.
 2. Opieka nad klientem podczas całej procedury kredytowej. W każdej chwili kredytobiorca może liczyć na wsparcie doradcy, jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do kredytu czy jego spłaty.
 3. Pomoc przy kompletowaniu dokumentów oraz uproszczona procedura wnioskowania o kredyt. Doradca objaśnia oraz mówi, które dokumenty będą niezbędne. Co więcej części dokumentacji klient nie musi kompletować, gdyż zajmie się tym ekspert finansowy. To on przekazuje wszystkie dokumenty do banku.
 4. Przejrzyste oferty - doradca bardzo dokładnie poinformuje o wszystkich kosztach dotyczących kredytu.
 5. Wiele ofert bankowych w jednym miejscu, dzięki czemu kredytobiorca nie musi odwiedzać kilku banków ani tracić czasu na rozmowy z ich pracownikami. Doradca kredytowy jest w stanie sprawdzić zdolność kredytową klienta oraz przekazać mu najkorzystniejsze dla niego opcje, gdyż ma dostęp do ofert nawet kilkudziesięciu banków.