Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wałbrzyskiego policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który dzisiaj w nocy prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

24 maja około godziny trzeciej w nocy głuszyccy policjanci prewencji zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 29-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował w Głuszycy na ul. Sienkiewicza samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,97 promila alkoholu w organizmie drogowego przestępcy. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży