34-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego odpowie przed sądem za kradzież z mieszkania w dzielnicy Podgórze portfela z zawartością dokumentów i kart płatniczych. Mężczyzna dodatkowo, znając PIN jednej z kart, trzykrotnie z niej skorzystał wypłacając gotówkę w kwocie 1600 złotych. Pokrzywdzoną jest jego była partnerka – 26-latka. Policjanci prewencji drugiego komisariatu realizując zebrane w sprawie informacje zatrzymali mężczyznę jeszcze w dniu zgłoszenia w Dziećmorowicach oraz odzyskali skradzione mienie.

Czynności wykonane przez policjantów drugiego komisariatu doprowadziły do zatrzymania 34-latka w minioną sobotę bezpośrednio po zgłoszeniu na terenie powiatu wałbrzyskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna dzień wcześniej odwiedził swoją byłą partnerkę i pod jej nieuwagę zabrał z mieszkania portfel i wszystko co się w nim znajdowało. Później przy użyciu zdobytej karty płatniczej trzy razy wypłacił jeszcze pieniądze w różnych bankomatach powodując kolejne straty w kwocie 1,6 tys. złotych.

Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy ujawnili dokumenty oraz skradzione karty bankomatowe. Zabezpieczyli także na poczet przyszłej karty równowartość utraconej przez pokrzywdzoną gotówki. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. 34-latek stanie teraz przed sądem. Za kradzież oraz włamania na konto bankowe grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży