Funkcjonariusze z Wałbrzycha wczoraj zatrzymali na ulicach naszego miasta czterech mężczyzn, którzy jechali drogami publicznymi hulajnogami elektrycznymi w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni zostali ukarani mandatami od tysiąca do 2 500 złotych. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

Do pierwszego zatrzymania doszło kilka minut przed godziną 01:00. Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki zauważyli jadących ulicą Armii Krajowej w Wałbrzychu na hulajnodze elektrycznej młodych mężczyzn. Postanowili sprawdzić ich stan trzeźwości. Okazało się, że obydwaj są w stanie po użyciu alkoholu. 18-latek wydmuchał 0,29 promila alkoholu w organizmie, a jego 22-letni kolega 0,48. Ostatecznie wałbrzyszanie otrzymali mandaty karne w kwocie tysiąca złotych.

Tego samego dnia po godzinie 16:00 na ulicy Aleja Wyzwolenia w Wałbrzychu, w ręce policjantów z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu wpadał 22-letni mieszkaniec naszego miasta, który również jechał na hulajnodze elektrycznej. Badanie wykazało w jego organizmie 0,6 promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo.

Ostatnie zatrzymanie w dniu wczorajszym miało miejsce na ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu parę minut po godzinie 23:00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy skontrolowali stan trzeźwości 23-letniego wałbrzyszanina poruszającego się na hulajnodze elektrycznej. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Podczas badania wydmuchał 0,59 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

W związku z tymi zdarzenienami przypominamy, że nieodpowiedzialni kierujący hulajnogami, których w naszym mieście jest coraz więcej - tak jak rowerzyści – w przypadku stanu nietrzeźwości muszą się liczyć z mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Jeżeli znajdują się po użyciu alkoholu grzywna wynosi tysiąc złotych. W przypadku, gdy funkcjonariusze zadecydują o skierowaniu w stosunku do sprawcy dokumentacji do sądu o ukaranie, ten może orzec nawet zakazem kierowania jednośladami, a wtedy kolejne spotkanie z policjantami może być już nie wykroczeniem, a przestępstwem. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek