Trwają wakacje. Jednym z punktów bezpiecznego podróżowania jest sprawdzenie stanu technicznego autokaru, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku. Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego przypominają, że istnieje możliwość przeprowadzenia przez funkcjonariuszy takiej kontroli. Do tej pory od początku lata mundurowi przeprowadzili ich blisko 20.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, ale także innym podróżującym w czasie wakacji, jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących nas do i z miejsca wypoczynku. W ich czasie funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty oraz podstawowe elementy stanu technicznego pojazdów.

Z uwagi na to, iż wyjazdy na obozy, czy kolonie odbywają się w rożnych godzinach, często wieczorowo-nocnych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu informują, że zgłoszenie kontroli autokaru można wykonać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu ul. Mazowiecka 2 lub telefonicznie - dzwoniąc w godz. 7.30-15.30 do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod numerem telefonu 47 87 51 420 lub do oficera dyżurnego 47 87 51 234, 47 87 51 360

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wtedy mamy większą szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Jednocześnie przypominamy, że na stronie można Bezpieczny autobus sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży