Wczoraj na Białym Kamieniu i Starym Zdroju kilka godzin trwały poszukiwania schorowanego 82-latka, który w godzinach popołudniowych wyszedł z domu i, do momentu zgłoszenia przez najbliższą rodzinę tego faktu policjantom, nie wrócił do miejsca zamieszkania. W działaniach udział wzięło kilkudziesięciu policjantów oraz ponad dwudziestu strażaków i goprowców. Dysponowali oni dodatkowo quadami, do poruszania się po trudnym rejonie leśnym, a także dronami. Do akcji zaangażowane zostały również psy służbowe. Mężczyznę funkcjonariusze odnaleźli tuż przed zmrokiem na terenie zielonym w rejonie opuszczonego przedsiębiorstwa przy ul. Reja. Na szczęście zdezorientowanemu starszemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało i ostatecznie został przekazany pod opiekę najbliższej rodzinie.

Będący w służbie wałbrzyscy funkcjonariusze, przy wsparciu strażaków z PSP oraz OSP, a także goprowców, niezwłocznie po otrzymaniu danych personalnych zaginionego mężczyzny oraz jego rysopisu, rozpoczęli poszukiwania. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili, że 82-latek po godzinie 14:00 wyszedł z miejsca zamieszkania przy ul. Kraka i były obawy, że oddalił się w rejon pobliskiego kompleksu leśnego dzielącego Biały Kamień ze Starym Zdrojem. Dlatego też funkcjonariusze metr po metrze przeczesywali pobliski teren. Rozpytywali także okolicznych mieszkańców, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Działania ostatecznie przyniosły pozytywny efekt i tuż przed zmrokiem senior został przez mundurowych odnaleziony w rejonie byłego przedsiębiorstwa przy ul. Reja.

Mężczyźnie udzielona została pierwsza pomoc. Pomimo swojego sędziwego wieku, na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej. Był jednak zdezorientowany. Funkcjonariusze przewieźli 82-latka do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę członków zaniepokojonej rodziny. Szybko przeprowadzone i pozytywnie zakończone poszukiwania osoby zaginionej przeprowadzone na terenie powiatu wałbrzyskiego najprawdopodobniej pozwoliły na uratowanie życia mężczyzny.

To kolejne pozytywnie zakończone poszukiwania osoby zaginionej przeprowadzone na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Podziękowania za profesjonalizm należą się wszystkim biorącym udział i zaangażowanym w akcję policjantom, strażakom z PSP i OSP oraz goprowcom.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

 • Na zdjęciu wóz strażacki.
 • Na zdjęciu policyjny radiowóz.
 • Na zdjęciu samochód straży pożarnej.
 • Na zdjęciu mapa Wałbrzycha.
 • Na zdjęciu quad.
 • Na zdjęciu urządzenia do obsługi miejsca zdarzenia.
 • Na zdjęciu dron.
 • Na zdjęciu dron.
 • Na zdjęciu miejsce rozpoczęcia poszukiwań.
 • Na zdjęciu miejsce rozpoczęcia poszukiwań.
 • Na zdjęciu samochód straży pożarnej.