Dwie osoby zatrzymane w Wałbrzychu. Marihuana po kradzieży, amfetamina w mieszkaniu

Dzielnicowi zatrzymali kobietę ujętą przez ochronę po kradzieży w sklepie; przy niej znaleziono zawiniątko z zielonym suszem. W tym samym czasie policjanci kryminalni weszli do mieszkania na Konradowie i zabezpieczyli foliowe opakowanie z białym proszkiem. Obie osoby usłyszały zarzuty posiadania narkotyków.
Dzielnicowi drugiego komisariatu przyjechali do marketu przy al. Wyzwolenia po zgłoszeniu kradzieży tuż po godzinie 12:00. Pracownicy ochrony ujęli kobietę, która miała przy sobie butelkę wódki o wartości 20 złotych. Mienie zostało zwrócone sklepowi.
Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli u 33-latki zawiniątko z zielonym suszem. Test przeprowadzony przez technika kryminalistyki potwierdził, że była to marihuana. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i tego samego dnia przesłuchana; usłyszała zarzut posiadania środków odurzających.
W tym samym czasie policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapukali do mieszkania na Konradowie. W lokalu 42-letniego mężczyzny zabezpieczono zawiniątko foliowe z białym proszkiem. Tester wykazał, że była to amfetamina. Mężczyzna trafił na przesłuchanie i usłyszał zarzut wynikający z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Za przestępstwa narkotykowe grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Informacje przekazał Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Marcin Świeży.
na podstawie: Policja Wałbrzych.
Autor: krystian

