Wałbrzyski policjant – asp. szt. Artur Szatkowski - reprezentował w zeszłym tygodniu drużynę Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w XIII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji pod Patronatami: Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Sekcji Polskiej IPA. Zespół z Dolnego Śląska zajął w zawodach 15 pozycję spośród 64 zgłoszonych ekip z całej Polski, ale także i z zagranicy.

Ekipa z Dolnego Śląska, w której zaprezentował się wałbrzyski policjant asp. szt. Artur Szatkowski, wyszła z grupy eliminacyjnej, ale w kolejnej fazie rozgrywek musiała uznać wyższość rywali i zajęła ostatecznie 15 miejsce w turnieju. W tegorocznych zawodach, do których akces zgłosiły aż 64 zespoły, zwycięstwo odniosły drużyny występujące pod szyldem KGP - Reprezentacji Polskiej Policji. Zajęły pierwsze miejsca w kategorii pań, OPEN mężczyzn i panów 35+.

Organizatorem turnieju było Biuro Komunikacji Społecznej KGP przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Zarządu Głównego NSZZ Policjantów oraz Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP i Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Policji w KGP. Patronat medialny nad turniejem objęła Gazeta Policyjna.

źr. Paweł Ostaszewski (Gazeta Policyjna)