Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego na co dzień prowadzą różnego rodzaju działania kontrolno-prewencyjne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego. Wczoraj jeden z wyznaczonych patroli specjalistycznych kontrolował pod kątem wymaganego numeru referencyjnego SENT pojazdy ciężarowe przewożące paliwa. Obyło się bez nieprawidłowości w tym zakresie. Policjanci zatrzymali jednak dowód rejestracyjny jednego z pojazdów za niewłaściwy stan techniczny, a także na jednego z kierowców nałożyli mandat karny za inne popełnione wykroczenie z Ustawy o transporcie drogowym.

Wczoraj wyznaczony patrol ruchu drogowego wziął udział w działaniach mających na celu kontrolę pojazdów przewożących paliwa oraz inne materiały pod kątem wymaganego numeru referencyjnego Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu oraz zgodności zgłoszonego towaru ze stanem faktycznym. W trakcie służby mundurowi napotkali na swojej drodze dwa takie samochody ciężarowe, które zostały dokładnie skontrolowane. W tym zakresie nie ujawnili nieprawidłowości.

Podczas akcji kierowcy sprawdzeni zostali także pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawnień. Tutaj także obyło się bez uwag. Funkcjonariusze skontrolowali również stan techniczny obu pojazdów. Niestety w jednym z przypadku kontrola zakończyła się odebraniem kierującemu dowodu rejestracyjnego za niesprawny układ projektora lamp oraz brak tablic wyróżniających. Nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 100 złotych za nieprawidłowe rejestrowanie czasu pracy.

Przypominamy, że obowiązek dokonania zgłoszenia przewozu do elektronicznego rejestru SENT, a także jego uzupełnienia oraz aktualizacji, mają przedsiębiorcy dokonujący wysłania, odbioru lub przewozu tzw. towarów wrażliwych oraz dokonujący obrotu paliwem opałowym. Przewoźnicy dodatkowo mają także obowiązek wyposażenia środka transportu w urządzenie przekazujące dane geolokalizacyjne.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu radiowóz podczas kontroli ciągnika siodłowego.
  • Na zdjęciu radiowóz podczas kontroli ciągnika siodłowego.
  • Na zdjęciu radiowóz podczas kontroli samochodu ciężarowego..
  • Na zdjęciu reflektor.
  • Na zdjęciu policjant podczas kontroli samochodu ciężarowego.