Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj późnym wieczorem kierującego, który jadąc kompletnie pijany jedną z głównych ulic Szczawna-Zdroju wjechał prowadzonym przez siebie samochodem osobowym w dwa inne zaparkowane na drodze pojazdy. 50-letni mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym zdarzeniem przypominamy jedną z najważniejszych zasad wzorowego kierowcy. Spożywałeś alkohol? Nie wsiadaj „za kółko”!

Do zdarzenia doszło 15 maja po godzinie 21:30 na ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju. 50-latek kompletnie pijany rozbił swój samochód oraz dwa inne zaparkowane na drodze, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Sprawca został jednak szybko ujęty przez świadków kolizji, a następnie zatrzymany przez zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy.

Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 2,32 promila tej substancji w organizmie, dlatego też funkcjonariusze odebrali kierującemu prawo jazdy za pokwitowaniem. Samochód 50-latka trafił na parking strzeżony na jego koszt.

Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości oraz doprowadzenie do kolizji drogowej podejrzanego czeka sprawa sądowa. Wałbrzyszanin za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Przykład ten pokazuje, że pomimo codziennych apeli wałbrzyskich policjantów, wciąż znajdują się nieodpowiedzialni kierujący, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego w tym zakresie. Funkcjonariusze zapowiadają więc dalsze, codzienne działania na terenie naszego miasta i gmin ościennych w celu eliminowania przestępców drogowych. Przypominamy jedną z najważniejszych zasad wzorowego kierowcy. Piłeś alkohol? Nie wsiadaj „za kółko”!

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu radiowóz oraz uszkodzone w wyniku kolizji drogowej samochody.
  • Na zdjęciu jeden z uszkodzonych w wyniku kolizji drogowej samochód.
  • Na zdjęciu jeden z uszkodzonych w wyniku kolizji drogowej samochód.
  • Na zdjęciu jeden z uszkodzonych w wyniku kolizji drogowej samochód.
  • Na zdjęciu jeden z uszkodzonych w wyniku kolizji drogowej samochód.