Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali w miniony piątek mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 36-latek był poszukiwany między innymi listem gończym za wcześniejsze posiadanie narkotyków. Do tego doszły jednak dwie kolejne podstawy poszukiwawcze za kradzież oraz naruszenie miru domowego. Teraz pięć najbliższych miesięcy skazany spędzi w więzieniu.

Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. W zeszłym tygodniu ustalili jednak, że 36-latek może chwilowo przebywać, a tym samym ukrywać się na Nowym Mieście.

W piątek koło południa mundurowi udali się pod wytypowany adres na ul. Paderewskiego. Z mieszkania dochodziły odgłosy, jednak pomimo apeli policjantów i poinformowania mężczyzny o możliwości wyważenia przez funkcjonariuszy drzwi do mieszkania, poszukiwany nie chciał ich dobrowolnie otworzyć. Mundurowi weszli więc siłowo do środka i wtedy zatrzymali poszukiwanego.

Wałbrzyszanin trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju celem odbycia zasądzonej przez sąd kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Był poszukiwany listem gończym, gdyż został skazany za wcześniejsze posiadanie narkotyków. Do tego doszedł także wyrok za drobną kradzież oraz naruszenie miru domowego.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży