Wałbrzyscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących na drogach
Pięć osób zatrzymanych na drogach Wałbrzycha i okolic za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierowcy samochodów i rowerzyści nie uniknili konsekwencji, a policja przypomina o bezwzględnym zakazie prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Sprawdź, gdzie i kiedy doszło do tych niebezpiecznych zdarzeń!

Wałbrzych ulica Prostopadła miejsce zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

29 kwietnia, tuż po godzinie 8:00 rano, dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli 43-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna prowadził samochód osobowy mając we krwi 0,39 promila alkoholu. Choć nie przekroczył granicy stanu nietrzeźwości, to nawet taka ilość alkoholu znacząco osłabia refleks i zdolność szybkiego reagowania na drodze. Teraz kierowca stanie przed sądem za swoje ryzykowne zachowanie, które mogło doprowadzić do tragedii.

Głuszyca i Jaczków – rowerzyści pod wpływem alkoholu nie uniknęli mandatów

W godzinach popołudniowych, około 15:00, policjanci z Głuszycy zatrzymali 38-letniego rowerzystę z powiatu wałbrzyskiego. Badanie wykazało u niego 0,67 promila alkoholu. Mężczyzna musiał kontynuować podróż pieszo, a wobec niego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Jeszcze tego samego dnia w Jaczkowie funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc skontrolowali dwóch młodych rowerzystów. 18-latek miał 0,69 promila alkoholu w organizmie, a jego 24-letni kolega – 0,31 promila. Obaj zostali ukarani wysokimi mandatami: pierwszy zapłacił 2,5 tysiąca złotych, drugi – tysiąc złotych. Oczywiście dalsza jazda była dla nich niemożliwa.

Apel policji do mieszkańców Wałbrzycha i okolic o odpowiedzialność na drodze

Policja stanowczo przypomina: niezależnie od tego, czy prowadzisz samochód, rower czy hulajnogę – alkohol jest czynnikiem wykluczającym bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. Nietrzeźwy kierujący może spowodować poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

„Nie ma tolerancji dla nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. To realne zagrożenie, które niesie za sobą poważne konsekwencje – prawne, zdrowotne i życiowe.”

podkomisarz Agnieszka Głowacka-Kijek

Warto pamiętać, że chwila lekkomyślności może kosztować życie lub zdrowie – swoje lub innych. Policja będzie nadal reagować stanowczo wobec każdego przypadku jazdy pod wpływem alkoholu. Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich.


Opierając się na: KMP w Wałbrzychu