Wałbrzych szuka młodych mistrzów czytania - rusza literacka rywalizacja

W Multimedialnej Filii Bibliotecznej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu znów zrobi się bardzo literacko. Do gry wchodzi XI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”, a adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. 📚
- „Mistrz Pięknego Czytania” wraca z pomysłem na szkolną przygodę z tekstem
- W tym roku w centrum uwagi jest Brandon Mull
- Regulamin jest już dostępny, a szkoły mogą przekazać informację uczniom
„Mistrz Pięknego Czytania” wraca z pomysłem na szkolną przygodę z tekstem
To jedna z tych inicjatyw, które potrafią wyciągnąć czytanie poza szkolny obowiązek i zamienić je w ciekawą, miejską opowieść. Konkurs stawia na uważność, rytm i brzmienie tekstu, czyli wszystko to, co sprawia, że lektura nabiera życia i przestaje być tylko zadaniem z dziennika.
Dla wałbrzyskich szkół to też szansa, by przy okazji konkursu rozbudzić w młodych czytelnikach coś więcej niż tylko chęć zdobycia tytułu. Tu liczy się kontakt z książką, oswojenie z głosem i tekstem oraz wejście w świat literatury trochę inaczej niż na lekcji ✨
W tym roku w centrum uwagi jest Brandon Mull
Tegoroczna edycja została poświęcona Brandonowi Mollowi, który świętuje 20-lecie twórczości. To ważny punkt programu, bo właśnie wokół jego książek będzie kręciła się cała konkursowa energia.
Dla uczniów to dobra okazja, żeby sięgnąć po autora, którego nazwisko dla wielu młodych czytelników może być przepustką do świata wyobraźni, przygody i historii czytanych jednym tchem. Biblioteka pod Atlantami wyraźnie podpowiada więc szkołom, że warto potraktować ten konkurs nie jak jednorazowy występ, ale jak pretekst do porządnej, wspólnej czytelniczej wyprawy.
Regulamin jest już dostępny, a szkoły mogą przekazać informację uczniom
Osoby zainteresowane udziałem mogą sięgnąć po regulamin XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Mistrz Pięknego Czytania”, dostępny na stronie atlanty.pl. To właśnie tam znajdują się zasady, z którymi warto się zapoznać przed zgłoszeniem.
Biblioteka zachęca też, by informację o konkursie przekazać uczniom klas VI-VIII. W praktyce oznacza to jedno: jeśli w szkole są młodzi miłośnicy książek, teraz jest dobry moment, by ich do tego czytelniczego wyzwania podprowadzić.
na podstawie: Biblioteka Wałbrzych.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Kolorowe chwile seniorów zawisną w Bibliotece pod Atlantami

Przykleił tańszy kod i chciał wynieść drogi sprzęt z wałbrzyskiego marketu

W Wałbrzychu ruszyły warsztaty, które uczą walczyć z wiekowymi barierami

Wałbrzych szuka młodych mistrzów czytania - rusza literacka rywalizacja

Azjatycka opowieść na Podzamczu - Biblioteka pod Atlantami rusza w trasę

Lech Moliński odsłoni filmowy Wałbrzych. Miasto wraca do kinowej pamięci

Seniorzy usłyszeli, jak działają oszuści - policjant z Wałbrzycha ostrzegł w Jabłowie

Trzeźwa kontrola w Borównie - jeden kierowca wpadł bez prawa jazdy

List gończy dopadł go w mieszkaniu - 36-latek trafił za kraty

Ukradł jedzenie i uderzył ochroniarza - 39-latek wpadł po kilku dniach

Perfumy za 30 zł i atak na ochronę - 18-latek trafił do celi

Policjanci z Wałbrzycha przyciągnęli ósmoklasistów do służby

