Spotkanie przy alkoholu skończyło się kradzieżą. Portfel spłonął w piecu

FOT. KMP w Wałbrzychu
W mieszkaniu przy ulicy Tuwima w Wałbrzychu wspólne spotkanie zakończyło się kradzieżą portfela z dokumentami i gotówką. 35-letnia kobieta wykorzystała nieuwagę koleżanki, a po zgłoszeniu policjanci zatrzymali ją jeszcze tego samego wieczoru. Podejrzana przyznała, że wydała pieniądze na alkohol, a portfel spaliła w piecu.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek podczas spotkania kilku znajomych. Jedna z kobiet zauważyła, że jej plecak jest otwarty, a z jego wnętrza zniknął portfel z dokumentami i gotówką. W tym samym czasie koleżanka opuściła mieszkanie. Pokrzywdzona zgłosiła sprawę policji.
Funkcjonariusze z drugiego komisariatu szybko ustalili, gdzie przebywa podejrzana. Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 22, zatrzymali 35-letnią wałbrzyszankę w jej mieszkaniu przy ulicy Piłsudskiego. Kobieta była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej ponad 1,5 promila alkoholu.
Podejrzana trafiła do policyjnej celi. Podczas czynności przyznała policjantom, że skradzioną gotówkę przeznaczyła na alkohol. Poinformowała również, że portfel wraz z dokumentami spaliła w piecu.
Kobieta ma zostać przesłuchana i usłyszeć zarzut kradzieży. O dalszym losie 35-latki zdecyduje sąd. Zgodnie z art. 278 § 1 Kodeksu karnego za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Oznacza to, że wymierzoną karę ustali sąd, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy.
„Kobieta postanowiła wykorzystać nieuwagę swojej koleżanki i ukraść jej z plecaka portfel z dokumentami oraz gotówką” - przekazał nadkom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.
Trudno o bardziej dosadny finał wspólnej imprezy - pieniądze zniknęły tego samego wieczoru, dokumenty zostały zniszczone, a podejrzana po kilku godzinach znalazła się w policyjnej celi. Dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonej i działaniom policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu sprawa została wyjaśniona jeszcze przed zakończeniem dnia.
na podstawie: KMP w Wałbrzychu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Wałbrzychu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Zwykła drukarka posłużyła do produkcji pieniędzy. Pięciu zatrzymanych

Spotkanie przy alkoholu skończyło się kradzieżą. Portfel spłonął w piecu

26-letni rowerzysta zatrzymany po 23.00. Tester wykazał metamfetaminę

Ponad 900 kontroli w Wałbrzychu i ani jednego kierowcy po alkoholu lub narkotykach

Zabawki znikały ze sklepu w Wałbrzychu. 32-latek usłyszał zarzut

36-latka podejrzana o 39 transakcji z hotelowego terminala

Familijny spektakl w namiocie cyrkowym. Maks chce psa

Amfetamina za kierownicą w powiecie wałbrzyskim. Zatrzymano dwoje kierujących

Muzyka zabrzmi przy Ratuszu, ale kierowcy stracą przejazd przez plac

Pięciu pijanych rowerzystów zatrzymanych w Wałbrzychu - jeden miał 2,86 promila

21-latka miała metamfetaminę i rurki. Policjanci zatrzymali ją o świcie

Trzy zakazy sądowe nie zatrzymały kierowcy. Wpadł na trasie S3

Trzy auta zderzyły się na Podgórzu. 29-latka dostała wysoki mandat

Dwie osoby z narkotykami w Wałbrzychu. Wpadli w odstępie godzin
Przydatne dane teleadresowe
- Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu - msze, kancelaria, kontakt
- Parafia św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu - kontakt, nabożeństwa, historia
- Parafia Świętej Rodziny w Wałbrzychu - msze, kancelaria, sakramenty
- Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu - kontakt, komisariaty, dyżury dzielnicowych
- Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu - kontakt, terytorium, historia
- Urząd Miejski w Wałbrzychu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi

