Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Zatrzymani w środę przez policjantów zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy mężczyźni odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nich lub w ich mieszkaniach woreczki, w których przechowywane były środki odurzające w postaci marihuany oraz środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Jeden z nich posiadał ponad 450 porcji handlowych substancji zabronionej przez prawo. Teraz trzej podejrzani odpowiedzą przed sądem.

Dwa patrole zespołu wywiadowczego w środowe popołudnie pełniły służbę na Białym Kamieniu. Funkcjonariusze przed godziną 17:00 w rejonie ul. Bukietowej oraz Kątowej zauważyli dwóch młodych mężczyzn, których podejrzewali o posiadanie narkotyków. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że jeden z nich - 22-latek - ma przy sobie niewielkie ilości marihuany. Chwilę później mundurowi udali się do mieszkania młodszego z wałbrzyszan – 19-latka. Tam znaleźli woreczek z tymi samym środkami odurzającymi, z których można było wykonać ponad 60 porcji handlowych tych narkotyków oraz mniejsze ilości amfetaminy. Obaj podejrzani noc spędzili więc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W tym samym dniu około godziny 18:00 kolejny patrol tego samego zespołu udał się na ul. Moniuszki w Wałbrzychu. Tam, w jednym z mieszkań, policjanci również zabezpieczyli środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Dwa spore woreczki 31-letni mieszkaniec naszego miasta ukrył w lodówce. Z zabezpieczonych narkotyków można było wykonać ponad 460 porcji handlowych tych środków psychotropowych. I ten wałbrzyszanin trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dwóm młodszym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie natomiast 31-latek, który może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat. Dodatkowo Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do tego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu zabezpieczone kolejne narkotyki w postaci amfetaminy.
  • Na zdjęciu zabezpieczone narkotyki w postaci marihuany.
  • Na zdjęciu policjant wykonuje czynności z pierwszym z zatrzymanych.
  • Na zdjęciu policjant wykonuje czynności z drugim z zatrzymanych.
  • Na zdjęciu policjant wykonuje czynności z pierwszym z zatrzymanych - inne ujęcie.
  • Na zdjęciu zabezpieczone narkotyki w postaci amfetaminy.
  • Na zdjęciu inny policjant wykonuje czynności z trzecim z zatrzymanych.