30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące w związku z doprowadzeniem mieszkanki naszego miasta do poddania się innej czynności seksualnej. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu w tej sprawie. Podejrzanemu grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę nad ranem – po godzinie 5:00 – wałbrzyscy policjanci zostali zaalarmowani o próbie zgwałcenia przy jednym z budynków na Piaskowej Górze. Dyżurny pierwszego komisariatu natychmiast skierował w najbliższy rejon policyjne patrole. Funkcjonariusze dokonali wstępnych ustaleń, z których wynikało, że mężczyzna używając przemocy doprowadził bezbronną wałbrzyszankę do innej czynności seksualnej dotykając jej miejsc intymnych, a następnie spłoszony przez świadków - którzy usłyszeli krzyki kobiety - uciekł z miejsca zdarzenia w kierunku Podzamcza. Mundurowi podczas czynności tego samego dnia zabezpieczyli miejski monitoring i przesłuchali świadków.

Poszukiwania sprawcy przestępstwa zakończyły się już następnego dnia wieczorem. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu w miejscu zamieszkania przy ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. Zebrany przez funkcjonariuszy niebudzący wątpliwości materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu doprowadzenia kobiety przemocą do poddania się innej czynności seksualnej.

Na wniosek funkcjonariuszy decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 30-latek już został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Teraz mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego może spędzić za kratami więzienia 8 lat. Mundurowi przewieźli podejrzanego do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży