Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy w ciągu kilkudziesięciu minut od zdarzenia ustalił i zatrzymali sprawcę przywłaszczenia gotówki, którą zgubił 19-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. W toku wykonanych czynności policjanci w całości odzyskali utracone wcześniej pieniądze. Złodziej zamiast nielegalnie wzbogacić się o 120 złotych, będzie teraz musiał zapłacić ponad cztery razy wyższy kwotowo mandat karny, którym "obdarowali" go mundurowi.

Policjanci w poniedziałek około godziny 9:00 otrzymali informację, że młody mieszkaniec Unisławia Śląskiego chwilę wcześniej zgubił w jednym ze sklepów w centrum naszego miasta portfel, w którym było 120 złotych. Kiedy 19-latek wrócił na teren placówki handlowej portfel odnalazł, ale pieniędzy już w nim nie było. Po sprawdzeniu monitoringu i zebraniu niezbędnych informacji funkcjonariusze szybko ustalił, że zaistniałą sytuację wykorzystał znany im osobiście mężczyzna i rozpoczęli jego poszukiwania.

W toku wykonanych działań sprawca przywłszczenia gotówki został chwilę później zatrzymany. Przy nim mundurowi znaleźli pieniądze, które później oddali pokrzywdzonemu. Za popełnione wykroczenie wałbrzyszanin otrzymał natomiast mandat karny w kwocie 500 złotych.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży