Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Dobre biuro to podstawa – jak je znaleźć?

Z usług biura nieruchomości korzystają zarówno osoby, które chcą sprzedać nieruchomość jak i takie, które chcą wynająć mieszkanie czy lokal. Jak jednak znaleźć biuro, które faktycznie pomoże w realizacji określonego celu?

Jak znaleźć biuro nieruchomości?

Teoretycznie znalezienie biura nieruchomości nie jest trudne – w internecie można bez problemu znaleźć strony internetowe agencji czy pojedynczych pośredników nieruchomości. W praktyce jednak weryfikacja ich oferty jest znacznie trudniejsza.

Czym kierować się po wyborze biura? W pierwszej kolejności warto zapoznać się z opiniami osób, które skorzystały z usług danej agencji nieruchomości. Niekiedy takie opinie są umieszczane bezpośrednio na stronie biura, częściej można je jednak znaleźć w mediach społecznościowych – np. na profilu agencji. Opinie umieszczane na Facebooku czy Instagramie można zresztą uznać za stosunkowo wiarygodne. Dodatkowo warto też dołączyć do grup w mediach społecznościowych, które dotyczą tematyki nieruchomości i zapytać członków grupy, czy kiedykolwiek mieli do czynienia z danym biurem lub czy polecają konkretną agencję.

Przy poszukiwaniu biura przez internet warto przy okazji zwrócić też uwagę na wykonanie strony internetowej – dobrze, jeśli jest przejrzysta i zawiera wszystkie niezbędne informacje interesujące potencjalnego klienta. Tak właśnie wygląda np. strona dewelopera i2 Development S.A., na której można znaleźć wiadomość o cenie, lokalizacji itd. Podobnie skonstruowana powinna być oferta agencji nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na zdjęcia – to często właśnie one decydują o tym, czy ktoś zainteresuje się przedstawioną w ofercie nieruchomością.

Warto też pamiętać, że dobre biuro nieruchomości można również znaleźć korzystając z doświadczeń najbliższych – członków rodziny lub znajomych, którzy w przeszłości korzystali z usług jakiejś agencji.

Po czym poznać dobre biuro nieruchomości?

Nawet po zapoznaniu się z opiniami na temat danego biura nieruchomości i odwiedzeniu strony internetowej agencji warto jeszcze zweryfikować kilka kwestii. Po pierwsze – należy zwrócić uwagę na to, ile z przedstawionych ofert jest oznaczonych jako sprzedane lub zarezerwowane, a także – co wymaga dłuższej obserwacji – przekonać się, jak szybko nieruchomość w ofercie znajduje kupca lub najemcę.

Dobrym pomysłem może być również przeprowadzenie szybkiego testu. Osoba zainteresowana współpracą z biurem nieruchomości wciela się w ramach testu w rolę klienta chcącego kupić lub wynająć mieszkanie z oferty agencji. Dzięki temu wie, jak szybko biuro odpowiada na zgłoszenia klientów oraz jaki jest poziom ich obsługi.

Warto przy okazji pamiętać, że pracownicy biura nieruchomości powinni być nie tylko komunikatywni, ale również kompetentni. To ostatnie również można zweryfikować, zadając im kilka pytań dotyczących oferty biura i samego pośrednictwa.

Oprócz tego klient powinien jeszcze zdecydować, czy podpisuje z danym pośrednikiem umowę na wyłączność, czy też może wybiera umowę otwartą i jednoczesne korzystanie z usług kilku agencji.