Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci tylko wczoraj zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i wsiedli „za kółko” samochodów osobowych. Teraz obaj mężczyźni w wieku 23 i 26 lat staną przed sądem.

Funkcjonariusze przez cały czas zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych. Tylko we wtorek wyeliminowali z ruchu dwóch tego typu kierujących. Najpierw około godziny 10:20 na ul. Niepodległości policjanci zespołu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego mieszkańca naszego miasta, który posiadał aktualny, wydany w 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, zakaz kierowania pojazdami.

Około godziny 12:30 natomiast w Wałbrzychu na ul. Wieniawskiego funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu kontrolowali poruszającego się samochodem osobowym 26-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ten posiadał wydany również w 2021 roku zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia tego typu przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży