W połowie grudnia poprzedniego roku 29-letni wałbrzyszanin wypożyczył od jednej z firm mających swoją siedzibę w Szczawnie-Zdroju markowy rower. Mieszkaniec naszego miasta zamiast użytkować jednoślad, a po okresie obowiązywania umowy oddać do wypożyczalni, postanowił szybko go sprzedać. W toku wykonanych przez policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu czynności operacyjnych mężczyzna został we wtorek wieczorem zatrzymany.

Policjanci z „jedynki” realizując informacje własne ustalili, że 29-latek 13 grudnia tego roku podpisał z jedną z firm umowę na wypożyczenie roweru i do momentu zgłoszenia przestępstwa nie oddał go do wypożyczalni. Pracownicy wcześniej próbowali się z nim kontaktować telefonicznie, jednak udawał inną osobę. Przeprowadzone działania doprowadziły mundurowych ostatecznie na Nowe Miasto, gdzie od dłuższego czasu w jednym z mieszkań ukrywał się podejrzany.

W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze 29-latkowi postawili zarzut przywłaszczenia mienia. Sprawca przyznał się się popełnienia zarzucanego mu czynu i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Obecnie trwają czynności mające na celu odzyskanie utraconego wcześniej w wyniku przestępstwa jednośladu.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży