Dwóch zatrzymanych od wczorajszego popołudnia do kontroli drogowych mężczyzn w wieku 35 i 39 lat, odpowie za popełnienie przestępstw drogowych. Obaj poruszali się samochodami pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, a młodszy z nich miał dodatkowo aktywny zakaz orzeczony w tym zakresie przez sąd. 35-latek może trafić za kraty więzienia na 5 lat, a 39-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

1 lutego po godzinie 15:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu 35-letniego mieszkańca Dziećmorowic. Mężczyzna kierował samochodem dostawczym pomimo cofniętych przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego w 2012 roku uprawnień do kierowania pojazdami, a także przy obowiązującym obecnie do listopada 2020 roku sądowym zakazie.

Po godzinie 20:00 w Boguszowie-Gorcach na ul. Zachodniej inni funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili wymagane uprawnienia u 39-letniego wrocławianina. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo wydanej w 2018 roku przez Prezydenta Miasta Wrocławsia decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W związku z kolejnymi zatrzymaniami przestępców drogowych ponownie apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol.

Pamiętajmy! Osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży