Funkcjonariusze kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując zebrane w sprawie informacje, zatrzymali w środowe przedpołudnie na terenie Białego Kamienia 35-letniego wałbrzyszanina poszukiwanego przez sąd do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. W trakcie wykonywania czynności mundurowi znaleźli w zajmowanym przez niego mieszkaniu środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Wczoraj przed godziną 10:00 policjanci zapukali do jednego z mieszkań przy ul. Bukietowej w Wałbrzychu i to właśnie tam zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu 35-latka. Mundurowi z wałbrzyskiej komendy dodatkowo ujawnili w jednym z pomieszczeń mieszkalnych woreczek z białym proszkiem. Po przebadaniu u technika kryminalistyki potwierdziło się, że były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Przestępca trafi dzisiaj za kraty Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych. Do odsiadki ma łącznie roku, gdyż został skazany za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 3.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży