Przypominamy ponownie. Nie masz uprawnień? Nie wsiadaj za kierownicę pojazdu! Pamiętaj, że kontrola drogowa ostatecznie, po odebraniu uprawnień w drodze decyzji administracyjnej przez starostę, bądź prezydenta, może zakończyć się dla ciebie nawet pobytem w zakładzie karnym, a maksymalna kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami to dwa lata pozbawienia wolności. Wczoraj po południu kolejna taka osoba w tym roku wpadła w ręce wałbrzyskich policjantów, tym razem dzielnicowych pierwszego komisariatu.

W czwartek około godziny 16:00 jeden z kontrolowanych tego dnia kierujących poruszał się samochodem osobowym bez prawa jazdy. 37-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany na ul. Różewicza w Wałbrzychu przez dzielnicowych pierwszego komisariatu pełniących służbę na terenie Piaskowej Góry. Mężczyzna decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha miał od zeszłego roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych już uprawnień – tak jak w podanym powyżej przypadku - z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych - kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem, a za nie można już trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży