III Festiwal Twórczej Wyobraźni: Start już 21 czerwca!
Już w połowie czerwca mieszkańcy miasta będą mieli okazję uczestniczyć w III Festiwalu Twórczej Wyobraźni. To trzydniowe wydarzenie, które odbędzie się w Starej Kopalni, wypełni przestrzeń koncertami, spotkaniami autorskimi oraz wystawami artystycznymi. Oto, co czeka uczestników!
  1. 21-23 czerwca: Festiwal Twórczej Wyobraźni w Starej Kopalni.
  2. Występy znanych artystów oraz lokalnych zespołów.
  3. Specjalne warsztaty i wystawy artystyczne.
  4. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Stara Kopalnia, będąca jednym z najważniejszych miejsc kulturalnych w naszym mieście, stanie się areną dla III edycji Festiwalu Twórczej Wyobraźni. Od 21 do 23 czerwca mieszkańcy oraz turyści będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach, które mają na celu promowanie sztuki i kultury.

Prezydent miasta, dr Roman Szełemej, podkreśla unikalny klimat tego miejsca: „Stara Kopalnia to jedna z instytucji kultury w naszym mieście. Kilka budynków oraz placów koncertowych pozwala na organizację wydarzeń dla tysięcy odbiorców. Na miejscu znajdują się także punkty gastronomiczne i miejsca noclegowe. A postindustrialny klimat byłej Kopalni Węgla Kamiennego nadaje Festiwalowi niebywały klimat. W programie mamy zarówno koncerty, jak i spotkania z twórcami. Ideą wydarzeń w Wałbrzychu jest różnorodność i stwarzanie warunków do obcowania ze sztuką i z kulturą. Taki jest właśnie Festiwal Twórczej Wyobraźni. To wydarzenie gwarantujące wysokie doznania artystyczne.”

Program festiwalu jest niezwykle bogaty. Pierwszego dnia, 21 czerwca, festiwal otworzą Prezydent Roman Szełemej oraz dyrektor artystyczny Jacek Bończyk. Następnie odbędą się spotkania z twórcami, koncerty Sambora Dudzińskiego, Mietka Szcześniaka oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Na zakończenie dnia zaplanowano pokaz ognia.

W sobotę, 22 czerwca, uczestnicy będą mogli zobaczyć wystawę Ewy Cieniak „Czerwona Nitka” oraz wziąć udział w warsztatach z haftu. Dodatkowo, odbędą się spotkania z fotografami i twórcami literackimi oraz koncerty zespołów Iwona Loranc & Tricolor oraz Bolewski & Tubis.

Ostatni dzień festiwalu, 23 czerwca, przyniesie spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim, a wieczorem koncerty Bogdana Hołowni i Pawła Pańty oraz jubileuszowy występ Andrzeja Poniedzielskiego z zespołem. Festiwal zakończy się o godzinie 22:00.

Festiwal Twórczej Wyobraźni jest otwarty dla wszystkich, a wszystkie wydarzenia są bezpłatne. To doskonała okazja, by w przyjemny sposób spędzić czas, obcując ze sztuką i kulturą. Zapraszamy do uczestnictwa!


Opierając się na: Urząd Miasta