Tegoroczna edycja Biegu Kobiet „Zawsze pier(w)si” za nami. Na starcie odbywających się co roku nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy zawodów zameldowało się ponad 500 zawodniczek. Wałbrzyską Policję reprezentowały asp. Monika Macowska, sierż. Estera Jagielska oraz Dagmara Bobruk z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach.

Pomimo iż w miniony weekend było gorąco, funkcjonariuszki z Boguszowa-Gorc w sobotę w samo południe bardzo dobrze poradziły sobie na krótkim dystansie 5 km. Asp. Monika Macowska dwie pętle dookoła świdnickiego zalewu pokonała w czasie 33:10, co pozwoliło jej na zajęcie 121 miejsca w klasyfikacji generalnej, a w kategorii K-30 - 37 pozycji. Dagmara Bobruk na mecie zameldowała się ponad 3 minuty później (36:30, K-30 – 99 miejsce), a sierż. Estera Jagielska zakończyła bieg z czasem poniżej 40 minut (39:49, K-30- 135 miejsce).


 

Głównymi celami Biegu Kobiet, w co włączyły się pracujące na co dzień w Komisariacie w Boguszowie-Gorcach funkcjonariuszki, jest popularyzacja i upowszechnienie biegania jako podstawowej formy ruchu, aktywizacja kobiet do uczestniczenia w zawodach biegowych, integracja biegających kobiet bez względu na wiek oraz promocja profilaktyki przeciwko nowotworom piersi.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości