Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Zawilgocony budynek, a co za tym idzie, widoczne na ścianach mokre plamy – to w najlepszym przypadku, bo w następstwie tego pojawić się może nawet grzyb i pleśń. Z takimi problemami styka się dziś wielu ludzi. Jedni to lekceważą. Inni od razu reagują, bo zdają sobie sprawę z tego, że wilgoć nie jest niczym dobrym dla konstrukcji budynku, jak i dla ich zdrowia. Pytanie tylko – w jaki sposób z tym walczyć i czy można uporać się z problemem samodzielnie? Odpowiedzią na te pytania jest iniekcja krystaliczna.

Czym w ogóle jest iniekcja krystaliczna?

W takim razie co to jest iniekcja krystaliczna? Z definicji wynika, że jest to metoda, dzięki której można pozbyć się wilgoci zarówno panującej w pomieszczeniach, jak i obecnej w samych murach. Polega na wykonaniu otworów w murze i wprowadzeniu do nich specjalnej mieszaniny. Mieszanina ta powstaje na mocy połączenia takich składników jak woda, cement portlandzki, aktywator krzemianowy. Właściwie wydaje się, że osuszanie budynków za pomocą tej metody jest bardzo proste i wygodne, więc każdy poradzi sobie z tym samodzielnie, a już na pewno osoba, która choć od czasu do czasu lubi majsterkować w domu. Tymczasem okazuje się, że nie każdy sobie z tym radzi, gdyż jednak proces, jakim jest osuszanie domu metodą iniekcji wymaga doświadczenia.

Dokładność jest tu niezwykle ważna

Profesjonalne osuszanie murów za pomocą wspomnianej tu wielokrotnie iniekcji wymaga niezwykłej dokładności. W przeciwnym razie efekt zakończonych prac może nie być w pełni satysfakcjonujący i co więcej, sam wykonawca może nie zdawać sobie z tego sprawy. Samo wykonanie otworów wymaga przede wszystkim niezwykłej precyzji. Najlepiej, aby otwory te miały średnicę 20 mm i długość równą grubości muru pomniejszonej o 5-10 cm. Poza tym trzeba pamiętać, aby otwory te zostały wywiercone w jednej linii i w dodatku równolegle do poziomu podłogi. Otwory muszą znajdować się w odstępach co 10-15 cm pod kątem 15-30 stopni do poziomu.

Widać więc, że iniekcja krystaliczna to nie takie proste zadanie. Osoby, które mają w tym wprawę wiedzą, jak wykonać te otwory, ile wspomnianej mieszaniny wprowadzić do muru, a także w jaki sposób.

Samodzielne osuszanie a osuszanie z pomocą fachowca

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby osuszanie murów metodą iniekcji czy innym sposobem każdy wykonał samodzielnie. Tylko pytanie – czy warto? Firma, która przyjeżdża na miejsce, w pierwszej kolejności przeprowadza wywiad z właścicielem, a następnie sprawdza, jak bardzo mury te są zawilgocone. Poza tym diagnozuje przyczynę problemu, aby nie tylko wykonać skuteczne osuszanie piwnicy i pozostałych pomieszczeń w budynku, ale by również uchronić ten budynek przed ponownym zawilgoceniem. Tak więc trzeba w pierwszej kolejności wyeliminować to, co się do tego przyczynia. Dla osoby, która nie ma w tym doświadczenia, może to być wbrew pozorom bardzo trudne, a niepoprawne osuszanie ścian z wilgoci z pewnością doprowadzi do nawrotu problemu lub nie pozwoli osuszyć budynku w pełni.

Komu zlecić osuszanie przy użyciu iniekcji?

Komu więc zlecić to zadanie?

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zlecić iniekcję krystaliczną firmie i to tej z doświadczeniem. Jeżeli wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa osuszanie budynków Warszawa  albo na przykład osuszanie ścian Warszawa, to wyświetli nam się lista kontaktów do różnych firm, które specjalizują się w tym zakresie. Wystarczy więc wówczas wybrać jedną z nich. Doświadczona ekipa zajmie się budynkiem jak należy, a co za tym idzie, upora się z wilgocią raz i na zawsze. Hasło osuszanie Warszawa to klucz do rozwiązania tego problemu.