Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Firma GEZE jest renomowaną firmą, która działa na rynku akcesoriów do wyposażenia drzwi i okien nieprzerwanie od ponad stu lat. W swoim asortymencie posiada szereg różnych elementów okucia drzwi, w tym sztandarowy produkt jakim jest samozamykacz do drzwi. Niemiecki producent posiada w swojej ofercie szereg różnych wariantów samozamykaczy, wśród których możemy wybrać idealne urządzenie w zależności od parametrów technicznych posiadanych drzwi. Jednym z podstawowych modeli samozamykacza jest GEZE TS2000, który dzięki swojej uniwersalności stał się jednym z najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku.

Niezawodność GEZE

Firma GEZE jest niemieckim producentem zajmującym się produkcją nie tylko okuć do drzwi i okien, ale również posiada w swoim asortymencie akcesoria niezbędne do montażu wszelkiego rodzaju urządzeń, systemy bezpieczeństwa najnowszej generacji czy systemy wspomagające prawidłowy przepływ powietrza w pomieszczeniach. Lata doświadczeń oraz pełen profesjonalizm pracowników firmy pozwala na nieustanny rozwój marki i jej ekspansję wykraczającą poza obszar Europy. Produkty GEZE to gwarancja wysokiej jakości produktów oraz całych systemów mechanicznych dostępnych w ofercie producenta.

Samozamykacz GEZE TS 2000

Ten konkretny rodzaj samozamykacza jest uważany przez wielu ekspertów za jeden z najbardziej uniwersalnych modeli dostępnych na rynku. Model TS 2000 nadaje się praktycznie do każdego rodzaju drzwi niezależnie od tworzywa z jakiego zostały wykonane. Jedynymi obostrzeniami są waga, która nie może przekraczać bariery stu kilogramów, oraz szerokość skrzydła, które maksymalnie może mieć 1,25m szerokości. Drzwi o podobnych gabarytach nie są jednak zbyt powszechnie stosowane, dlatego samozamykacz TS 2000 pasuje do większości klasycznych drzwi, niezależnie od tego czy są to drzwi lewe czy prawe.

Oprócz podstawowej funkcji samoczynnego zamykania drzwi w kontrolowany sposób, domykacz do drzwi GEZE TS 2000 posiada kilka wartych uwagi cech, które mogą skłonić nas do zakupu tego modelu. Bardzo dużą zaletą jest wbudowana opcja regulacji prędkości z jaką mają domykać się drzwi. Jest to również możliwe już po zamontowaniu samozamykacza, ponieważ śruba regulacyjna znajduje się w łatwo dostępnym miejscu, czyli płaszczyźnie czołowej. Ponadto faza dobicia również może być przez nas modyfikowana poprzez zmianę kąta położenia ramienia nożycowego. Model GEZE TS2000 posiada funkcję blokady, która pozwala na zablokowanie rozwartych drzwi pod wybranym przez nas kątem.

Samozamykacz TS 2000

Montaż samozamykacza TS2000

Biorąc pod uwagę zakup samozamykacza GEZE TS2000 warto najpierw dokładnie zapoznać się z jego parametrami technicznymi, które powinny pasować do posiadanych przez nas drzwi. Sam montaż nie jest zbyt skomplikowany, lecz należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. TS2000 można zainstalować po stronie zawiasów drzwi lub możemy to zrobić na ościeżnicy naprzeciw zawiasów. Jeżeli chcemy zamontować samozamykacz TS 2000 bezpośrednio na skrzydle naprzeciwko zawiasów lub na ościeżnicy po tej samej stronie, na której znajdują się zawiasy – takiej możliwości nie ma. W takiej sytuacji warto zdecydować się na inny model z oferty GEZE o podobnych parametrach lecz idealnie pasujący do naszych drzwi.

Koszt GEZE TS 2000

Cena samego urządzenia to koszt rzędu około dwustu złotych w zależności od danego sklepu. Montaż samego samego domykacza do drzwi może nas nic nie kosztować w przypadku gdy chcemy to zrobić samodzielnie. Jednak kiedy nie mamy doświadczenia w tego typu czynnościach warto skorzystać z usług fachowców, którzy zamontują samozamykacz w profesjonalny sposób.