Policjant prewencji wałbrzyskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” w piątek spotkał się z dziećmi uczęszczającymi na świetlicę w Radzie Wspólnoty Samorządowej na Białym Kamieniu. W poniedziałek, w związku z tymi samymi działaniami, tym razem przy wsparciu policjanta ruchu drogowego, funkcjonariusz odwiedził Aqua Zdrój, by tym razem porozmawiać z nastolatkami przebywającymi w Wałbrzychu na półkoloniach

Wakacje w pełni. Najmłodsi robią więc wszystko, aby wykorzystać wolne dni aktywnie, co wiązać się może z wieloma niebezpieczeństwami. Dlatego też podczas obu spotkań policjanci wałbrzyskiej komendy przypomnieli dzieciom główne zasady poruszania się po drogach. Były informacje o bezpieczeństwie w ruchu pieszych oraz o ruchu rowerzystów.

Nie zabrakło tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci zostały poinformowane, że bezwzględnie należy wykonywać polecenia ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stosować się do regulaminów kąpielisk, a także przekazali informacje nt. zagrożeń wynikających z korzystania z niestrzeżonych zbiorników wodnych. Mundurowi przypomnieli także numery alarmowe, a także omówili zagadnienia dotyczące spędzania wolnego czasu w lesie oraz w górach.

Podczas spotkania na Biały Kamieniu odbyła się prezentacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci, a na zakończenie prelekcji w Aqua Zdroju pokaz sprzętu policyjnego.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 

 • Na zdjęciu policjant prewencji kryminalnej podczas spotkania z dziećmi w RWS Biały Kamień.
  Na zdjęciu policjant prewencji kryminalnej podczas spotkania z dziećmi w RWS Biały Kamień.
 • Na zdjęciu prace plastyczne dzieci.
  Na zdjęciu prace plastyczne dzieci.
 • Na zdjęciu policjant ruchu drogowego podczas prowadzenia prelekcji.
  Na zdjęciu policjant ruchu drogowego podczas prowadzenia prelekcji.
 • Na zdjęciu policjant ruchu drogowego podczas prowadzenia prelekcji - inne ujęcie.
  Na zdjęciu policjant ruchu drogowego podczas prowadzenia prelekcji - inne ujęcie.
 • Na zdjęciu dzieci w radiowozie policyjnym.
  Na zdjęciu dzieci w radiowozie policyjnym.