Wałbrzyscy funkcjonariusze wciąż poszukują osób, które 6 grudnia zeszłego roku były naocznymi świadkami odstrzału redukcyjnego dzików na Podzamczu. Proszą również o kontakt osoby posiadające materiały wideo z tego zdarzenia. Zgłaszać można się bezpośrednio w Komisariacie Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie-Zdroju przy ul. Łączyńskiego 34. Oczywiście wcześniej warto skontaktować się telefonicznie z jednostką pod numerem telefonu: 47 87 577 00.

Policjanci pierwszego komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie narażenia w dniu 6 grudnia zeszłego roku w dzielnicy Podzamcze innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pierwsze telefoniczne zgłoszenia - poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego - policjanci otrzymali około godziny 13:45.

Osoby będące naocznymi świadkami odstrzału redukcyjnego dzików w tym dniu w wyżej wymienionym miejscu proszone są o bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami. Ponadto policjanci zwracają się z prośbą o przekazywanie filmów, na których uwidoczniony jest przebieg tego zdarzenia oraz o zgłoszenie się do komisariatu osoby, która widoczna jest na załączonym screenie, kiedy szła chodnikiem pomiędzy budynkami.

Zgłaszać można się bezpośrednio do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie-Zdroju przy ul. Łączyńskiego 34. Kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu: 47 87 577 00.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży