Co warto zobaczyć w Bystrzycy Kłodzkiej?

Szukasz pomysłu na wycieczkę niedaleko Wałbrzycha? Koniecznie sprawdź Bystrzycę Kłodzką. Zarówno samo miasto, jak i jego okolice mają wiele popularnych atrakcji, które warto zobaczyć, a jednym z uwielbianych miejsc przez wszystkich turystów jest Międzygórze.

Bystrzyca Kłodzka i okolice

Bystrzyca Kłodzka to niewielkie miasto w województwie dolnośląskim położone około 70 km od Wałbrzycha, które swoim niewątpliwym urokiem przyciąga setki miłośników historii i natury o każdej porze roku. W jego okolicy znajdują się wspaniałe trasy rowerowe, szlaki turystyczne i zabytki, które co roku odwiedza wielu turystów. W samym mieście pomimo jego niewielkich rozmiarów znajdują się liczne hotele i restauracje, a jego centralnym punktem jest XIX wieczny ratusz i średniowieczne mury miejskie z trzema basztami. Wybierając się do tego miasteczka, warto zwiedzić nie tylko stary rynek, ale i zapoznać się bliżej z jego historią odwiedzając muzeum filumenistyczne, w którym udostępnione są kolekcje związane z historią tego ciekawego regionu i niecenia ognia.

Planując zwiedzanie Bystrzycy Kłodzkiej, warto zagospodarować trochę więcej czasu i wziąć pod uwagę inne równie ciekawe, jak sama bystrzyca warte uwagi miasta i atrakcje w jej okolicy. Niedaleko od samej Bystrzycy znajduje się Polanica-Zdrój, Miasto Kłodzko ze słynną Twierdzą czy urokliwe Międzygórze mieszczące się w samym środku Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Główne atrakcje Międzygórza

Ta niewielka wieś położona w Sudetach Wschodnich u podnóża Śnieżnika, nieopodal Wałbrzycha przez wielu nazywana jest perłą Dolnego Śląska i każdemu, kto choć raz miał okazję być w Międzygórzu ciężko się z tą opinią nie zgodzić. Znajdujący się w miasteczku Wodospad Wilczki jest drugim wodospadem co do wysokości w Sudetach i jednym z najchętniej odwiedzanych przez wszystkich miejsc w całej okolicy Bystrzycy Kłodzkiej, ale nie jedyną atrakcją w tej okolicy. W Międzygórzu znajduje się także zapora wodna udostępniona turystom jako jedna z wielu ścieżek spacerowych z widokiem na rzekę i dolinę, Sanktuarium Maryjne będące popularnym kierunkiem pielgrzymek, liczne hotele które są idealnym miejscem na noclegi dla każdego, kto poszukuje relaksu i kontaktu z przyrodą i restauracje, w których można zjeść pyszny posiłek w towarzystwie ciszy spokoju i pięknych widoków.

Sprawdzone noclegi międzygórze

Jeśli interesują Cię noclegi międzygórze lub chciałbyś zjeść obiad w tej okolicy z dala od codziennego zgiełku miasta i tłumu ludzi, kilka z hoteli nadaje się do tego idealnie. W tym urokliwym miasteczku znajdują się liczne pensjonaty, które swoimi udogodnieniami zaspokoją wszystkie potrzeby wymagających turystów i pozwolą im w odpowiedni sposób w towarzystwie zieleni naładować baterie. Znajdujące się na słonecznym zboczu wśród bajecznie pięknych krajobrazów hotele nie tylko przyciągają wielu turystów ze względu na swoją świetną lokalizację i niedużą odległość od szlaków pieszych czy rowerowych, ale kuszą ich też swoimi hotelowymi restauracjami.