Pościg ulicami Głuszycy zakończony zatrzymaniem kierowcy bez uprawnień i podejrzeniem narkotyków

2 min czytania
Pościg ulicami Głuszycy zakończony zatrzymaniem kierowcy bez uprawnień i podejrzeniem narkotyków

Niecodzienny pościg ulicami Głuszycy zakończył się spektakularnym zatrzymaniem na skraju lasu. Kierowca, który uciekał przed policją, wpadł w tarapaty, gdy jego auto ugrzęzło w błocie. Sprawdź, co wydarzyło się 2 czerwca i jakie konsekwencje czekają na mieszkańca powiatu wałbrzyskiego.

  • Pościg ulicami Głuszycy zakończony niespodziewanym finałem w lesie
  • Zatrzymanie kierowcy bez uprawnień i podejrzenie o jazdę pod wpływem narkotyków

Pościg ulicami Głuszycy zakończony niespodziewanym finałem w lesie

W poniedziałkowe przedpołudnie, dokładnie 2 czerwca około godziny 11:15 , funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy oraz głuszyckiego komisariatu podjęli wspólne działania mające na celu zatrzymanie kierowcy, który wzbudził ich podejrzenia. Mężczyzna, znany już policji z wcześniejszych interwencji, nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Bohaterów Getta w Głuszycy. Zamiast tego gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu.

Policjanci szybko poprosili o wsparcie kolegów z lokalnego komisariatu i ruszyli za nim w pościg. Uciekający kierowca skręcił w polną drogę prowadzącą na obrzeża lasu. Tam jednak jego samochód ugrzązł w podmokłym terenie, co zakończyło dynamiczne wydarzenia tego dnia.

Zatrzymanie kierowcy bez uprawnień i podejrzenie o jazdę pod wpływem narkotyków

Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego nie posiada prawa jazdy, co było jednym z powodów jego próby uniknięcia kontroli. Dodatkowo zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia, że może być pod wpływem środków odurzających. Policjanci natychmiast skierowali go na badania krwi w placówce medycznej, aby potwierdzić lub wykluczyć ten fakt.

Sprawa trafiła już do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień. W przypadku potwierdzenia obecności narkotyków we krwi grozi mu również odpowiedzialność za jazdę pod ich wpływem. Za te przewinienia kodeks karny przewiduje karę nawet do pięciu lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Decyzją prokuratury zatrzymany objęty został dozorem policyjnym, a jego samochód zabezpieczono jako dowód w sprawie.

Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Marcin Świeży

Źródło: Policja Wałbrzych

Autor: krystian