Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Poszukiwania prezentów dla dziadków to z jednej strony wyzwanie, z drugiej sama przyjemność. Zwłaszcza wtedy, jeśli wiemy, że nasz dziadek interesuje się wieloma sprawami, lubi czytać książki, a jego wzrok nie sprawia mu żadnych problemów.

Urodziny, imieniny albo po prostu niedzielny obiad to świetna okazja, by przynieść dziadkowi nową lekturę. Nawet jeśli robiliśmy to już dziesiątki razy! Co wybrać, co może się spodobać?

Dobre książki na prezenty dla dziadków

Prawdopodobnie znamy dziadka już na tyle dobrze, że wiemy co lubi. Ale w poszukiwaniu prezentów ważniejsza jest wiedza o tym czego nie lubi. Unikając tematów czy gatunków, które nie są przez dziadka mile widziane, nie spowodujemy rozczarowania. Jeśli jednak pewien obszar literatury pozostaje w zainteresowaniu dziadka neutralny - możemy po niego sięgnąć. Być może będzie to bardzo dobra książka, która zaskoczy i zapewni miłe wieczory? Idealnego prezentu poszukajmy wśród:

Biografii - zwłaszcza ulubionych postaci historycznych, artystów, aktorów i muzyków, których lata kariery zawodowej przypadały np. na czas młodości dziadka. Rynek biograficzny jest obecnie przepełniony ciekawymi pozycjami.
Non-fiction - literatura faktu jest szerokim zagadnieniem, ale jeśli wybierzemy interesujące tematy np. z zakresu kultury, historii, zwyczajów i przemian społecznych, trafimy w dziesiątkę.
Kryminałów - oczywiście jeśli dziadek jest fanem fikcji literackiej i rozwiązywania kryminalnych zagadek. Możemy to wywnioskować np. po ulubionych serialach czy programach telewizyjnych. Jeśli dziadek śledzi taką właśnie tematykę, a jednocześnie lubi czytać, być może kryminały w książce okażą się świetnym pomysłem i inspiracją do sięgania po więcej.
Fantastyki - podobnie jak z kryminałami, fantastyka jest zarezerwowana wyłącznie dla fanów fantastyki!
Albumów fotograficznych - przyjrzymy się historii życia naszego dziadka - być może posiada wiele wspomnień z miejsc, w których kiedyś mieszkał albo był na wakacjach? Albumy fotograficzne związane z konkretnymi okolicznościami życia dziadka to nie tylko sprawienie przyjemności, ale też okazja do opowieści, spotkań, rozmów, dzielenia się doświadczeniem i pogłębianiem relacji.

Najlepsze prezenty dla dziadka

Inne pomysły na prezent

Jeśli jesteśmy przekonani, że żadna z książek nie okaże się dobrym prezentem dla dziadka, poszukajmy inspiracji w praktycznych gadżetach albo akcesoriach. Reprodukcje obrazów, ramki do zdjęć (oczywiście wypełnione już zdjęciami!), krawaty, kapcie, skarpety, kawa - to uniwersalne przykłady dobrych prezentów. Jeśli dziadek lubi słuchać muzyki - kupmy najlepszą płytę, jeśli oglądać filmy - płyta DVD z ekranizacją ulubionego reżysera to dobry wybór.

A może voucher do kina, teatru lub na zakupy w sklepie z artykułami myśliwskimi? Wybierając kupony lub vouchery oprócz prezentu, pokazujemy też jak zmieniają się czasy i jakie możliwości korzystania z usług ma dzisiaj każdy klient. Najważniejszy jest oczywiście sam gest i obecność w domu dziadka, dlatego oprócz prezentu, pamiętajmy o wspólnym spędzaniu czasu.

Więcej informacji

Logo Ministerstwo Gadżetów

Sprawdź najciekawsze prezenty i gadżety - wejdź na stronę Ministerstwa Gadżetów i dowiedz się więcej