Kradzież auta z terenu szpitala psychiatrycznego w Wałbrzychu – szybka interwencja policji
W miniony piątek na terenie szpitala psychiatrycznego doszło do nietypowego incydentu. Jeden z pacjentów, opuszczając placówkę, postanowił odjechać samochodem dostawczym pozostawionym z włączonym silnikiem. Dzięki szybkiej reakcji policji, sprawca został szybko zatrzymany, a pojazd odzyskany.

Kradzież pojazdu na terenie szpitala psychiatrycznego

W piątkowe popołudnie doszło do niecodziennego zdarzenia na terenie szpitala psychiatrycznego przy ul. Batorego. Jeden z pacjentów, wychodząc z placówki, zauważył pozostawiony bez nadzoru samochód dostawczy z włączonym silnikiem. Mężczyzna nie zastanawiając się długo, wsiadł do pojazdu i odjechał w nieznanym kierunku.

O całym zdarzeniu szybko poinformowano policję. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania, angażując wszystkie dostępne jednostki patrolowe. Dzięki dynamicznej akcji, pojazd udało się zlokalizować już po kilku minutach przy ul. Sygietyńskiego.

Reakcja świadków i pracowników szpitala

Świadkowie zdarzenia, w tym pracownicy szpitala, relacjonują, że kierowca samochodu dostawczego pozostawił pojazd uruchomiony z kluczykami w stacyjce, aby na chwilę udać się do szpitala. Gdy wrócił, zauważył odjeżdżający pojazd, którym kierował pacjent, z którym wcześniej mijał się w drzwiach. Samochód, odjeżdżając z miejsca, zahaczył o budynek szpitala, powodując jego uszkodzenie.

Zaalarmowany pracownik natychmiast zadzwonił na policję, informując o kradzieży. Dzięki precyzyjnym informacjom przekazanym przez świadków, funkcjonariusze byli w stanie szybko zidentyfikować i śledzić trasę ucieczki pojazdu.

Skuteczna interwencja policji i zatrzymanie sprawcy

Policja, działając błyskawicznie, zdołała odnaleźć skradziony samochód na jednej z ulic miasta. Wkrótce potem udało się również zatrzymać sprawcę kradzieży. 32-letni mężczyzna nie stawiał oporu podczas zatrzymania i został przewieziony na komendę, gdzie przedstawiono mu zarzuty.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z artykułu 289 Kodeksu karnego, który mówi o krótkotrwałym użyciu cudzego pojazdu mechanicznego. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Obecnie policja i prokuratura prowadzą dalsze czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie motywów działania sprawcy oraz okoliczności całego zdarzenia.

Apel policji i przestroga dla kierowców

Po całym incydencie policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedzialności przy pozostawianiu pojazdów. Pozostawienie samochodu z kluczykami w środku może stanowić łatwą okazję dla potencjalnych złodziei.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, samochód o wartości 120 tysięcy złotych został odzyskany, a sprawca przestępstwa zatrzymany. To kolejny przykład skutecznej pracy lokalnej policji, która czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców.


Wg inf z: KMP w Wałbrzychu