Ostatnia szansa na bezpłatne sprawdzenie świateł - policja przypomina

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują oświetlenie zewnętrzne pojazdów i oferują bezpłatne sprawdzenie świateł na stacjach diagnostycznych - ostatnia tura zaplanowana jest na 6 grudnia. Działania trwają od kilku tygodni i mają poprawić widoczność na drogach w okresie jesienno-zimowym.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu od kilku tygodni prowadzą działania „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze podczas służby sprawdzają przede wszystkim oświetlenie zewnętrzne pojazdów - jego prawidłowe używanie i stan techniczny.
Kontrole obejmują zgodność oświetlenia z przepisami - w tym z Prawo o ruchu drogowym - oraz ocenę ustawienia i natężenia świateł. Mundurowi zwracają uwagę na wysokość ustawienia, rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Sprawdzane jest też stosowanie niehomologowanych źródeł światła, które mogą powodować olśnienie innych uczestników ruchu.
Policja podkreśla, że w okresie jesienno-zimowym wcześnie zapadający zmrok i niesprzyjająca aura pogarszają widoczność. Niedomagania w oświetleniu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi lub olśnieniem innych uczestników ruchu - co zwiększa zagrożenie, zwłaszcza w relacji pieszy-pojazd.
Na terenie Polski w tym roku 1524 stacje kontroli pojazdów zadeklarowały udział w akcji. Na Dolnym Śląsku współpracuje 60 punktów. Najbliższe od Wałbrzycha stacje biorące udział w działaniach wskazano w Świdnicy. Listę stacji udostępniła Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Informację przekazał oficer prasowy komendy kom. Marcin Świeży.
Kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia podczas dyżurów stacji diagnostycznych uczestniczących w akcji - ostatnia zaplanowana na ten rok możliwość przypada na 6 grudnia.
na podstawie: KMP w Wałbrzychu.
Ostatnie Artykuły

Nowy stopień i ważne zobowiązanie. Nauczycielki z awansem w powiecie

Wyniósł kosmetyki, zabawki i kosz sklepowy. Wpadł po dwóch miesiącach

Cztery połączenia do każdej gminy. Powiat Wałbrzyski szykuje wspólne stanowisko

Rowerzysta po środkach odurzających i hulajnoga po alkoholu w Wałbrzychu

Mieszkańcy Wałbrzycha uczczą Powstanie Warszawskie minutą ciszy

Dwa zatrzymania w Wałbrzychu jednego dnia. Marihuana i amfetamina

Dwie kontrole w regionie. Rowerzysta miał alkohol i wstępnie wykrytą marihuanę

Wałbrzyscy policjanci najlepsi na piasku. Pokonali gospodarzy turnieju

24 wykroczenia rowerzystów w jeden dzień. Policja sprawdziła też hulajnogi

Lipcówka wraca na Plac Magistracki. W programie muzyka filmowa

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Sześć treningów przed półmaratonem dla biegaczy z Wałbrzycha

Policja ruszyła na drogi Wałbrzycha. Kontrole rowerów i hulajnóg

Przekroczył prędkość w Wałbrzychu. Policjantki znalazły marihuanę
Przydatne dane teleadresowe
- Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK - kontakt, tereny inwestycyjne i ulgi podatkowe
- Ośrodek Kuratorski Nr 5 w Wałbrzychu - kontakt, zawieszenie działalności, zasady przyjęcia
- Ośrodek Kuratorski nr 3 przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu - kontakt, zawieszenie działalności, dostępność
- Urząd Stanu Cywilnego w Wałbrzychu - kontakt, śluby, odpisy aktów
- Parafia św. Anny w Wałbrzychu - msze, kancelaria, cmentarz
- Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Wałbrzychu - kontakt, godziny i zakres działania
